Історія створення PDF Друк e-mail
Вівторок, 03 грудня 2013, 14:00

Кафедра хімії та хімічної технології була започаткована 25.08.1960 р. створенням секції хімії. Організатором і керівником секції хімії була призначена к.х.н., доц. Скрипник Л. І. Секція хімії розташувалася в приміщенні енергетичного технікуму, який було орендовано новоствореним загально технічним університетом КТІХП (Київського технологічного інституту харчової промисловості).

27.12.1961 р. на загально технічному факультеті була створена кафедра загально-наукових дисциплін куди ввійшла секція хімії, керівником кафедри був призначний викладач Юрківський І. С., а з 05.09.1964 р. – к.х.н., доц. Кузьменко С. М.

05.09.1967 р. відповідно до наказу Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти була створена окрема кафедра хімії ,яка розмістилась в чотирьох лабораторіях на четвертому поверсі 1-го навчального корпусу, де знаходиться і в теперішній час. Керувати кафедрою хімії продовжував доц. Кузьменко С. М. до 01.09.1969 р. З 01.11.1969 р. завідуючим кафедрою хімії призначено к.х.н., доц. Корчинського Г. А., який прибув з Вінницького педагогічного інституту.

01.01.1974 р. Вінницький філіал Київського політехнічного інституту здобув самостійний статус і був перетворений в Вінницький політехнічний інститут. Кафедра хімії продовжувала нарощувати науковий потенціал, матеріальну базу та кадровий склад викладачів та співробітників. Більше десяти років керував кафедрою доц. Корчинський Г. А. (з 1969 по 1983 рік), одночасно продовжуючи роботу над докторською дисертацією. 01.04.1983 р. завідуючою кафедрою була призначена к.х.н., доц. Котлярова Г. П., яка прибула до інституту в 1964 р. з Харківського університету і працювала на посадах ст. лаборанта, асистента, викладача, а потім доцента кафедри хімії. На посаді завідувача кафедри доц. Котлярова Г. П. перебувала майже 5 років. В 1987 р. кафедру хімії як структурну одиницю було ліквідовано, а всіх співробітників кафедри приєднано до кафедри технології металів, якою керував проф. Жуков О. О. Так продовжувалось до 1989 р. і тільки після обрання на посаду ректора академіка АПНУ Мокіна Б. І. 29.09.1989 р. кафедра знову стала окремою структурною одиницею ВПІ. Завідувачем відродженої кафедри хімії був призначений д.х.н, проф. Корчинський Г. А., який до цього часу захистив докторську дисертацію і одержав науковий ступінь доктора хімічних наук та вчене звання професора.

01.03.1997 р. на основі кафедри хімії наказом ректора була створена кафедра хімії та екологічної безпеки (ХЕБ), до якої увійшли секція цивільної оборони та безпеки життєдіяльності. У зв'язку із загостренням екологічної кризи в Україні, і зокрема в Подільському регіоні перед кафедрою ХЕБ була поставлена задача відкрити нову спеціальність - 7.070801 "Екологія та охорона навколишнього середовища", з якою кафедра ХЕБ успішно справилась. В 2000-2001 навчальних роках було проведено перший набір студентів-екологів.

З 01.09.2000 року завідувачем кафедри хімії та екологічної безпеки призначено д.т.н., проф. Петрука В. Г. В лютому 2002 р. у ВДТУ створено інститут електроенергетики, екології та електромеханіки (ІнЕЕЕМ) і факультет електроенергетики та екології (ФЕЕК), до складу якого ввійшла кафедра хімії та екологічної безпеки. У 2004 р. кафедра перейшла на факультет КСАЕСЕП.

19.03.2007 р. було створено Інститут екології та екологічної кібернетики (ІнЕЕК) до складу якого ввійшла кафедра ХЕБ та кафедра ММСС. Директором ІнЕЕК був призначений д.т.н., проф. Петрук В. Г., який на громадських засадах продовжував завідувати кафедрою ХЕБ.

01.09.2007 р. ІнЕЕК був переформований в факультет екології та екологічної кібернетики (ФЕЕК), який увійшов до складу Інституту менеджменту і екології та економічної та екологічної кібернетики (ІнМЕЕЕК). Кафедра ХЕБ входила до складу ФЕЕК і залишалася випускаючою кафедрою для спеціальності 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».

З 01.02.2008 р. наказом ректора ВНТУ №15 від 25.11.2008 в структурі факультету екології та екологічної кібернетики (ФЕЕК ) інституту менеджменту і екології та економічної та екологічної кібернетики (ІнМЕЕЕК) на базі існуючої кафедри хімії та екологічної безпеки (ХЕБ) створено дві окремі кафедри:

• кафедру хімії та хімічної технології (зав. кафедрою, д.х.н., проф. Ранський А. П.);
  • кафедру екології та екологічної безпеки (зав. кафедрою, д.т.н., проф. Петрук В. Г.).

З 01.04.2008 р. по 02.09.2012 р. кафедру ХХТ очолює, д.х.н., проф. Ранський А. П., який переїхав з ДВНЗ "Український державний хіміко-технологічний університет" (м. Дніпропетровськ), в якому він 13 років очолював кафедру органічної хімії.

З 03.09.2012 р. по 01.09.2013 р. в складі Інституту екології та екологічної кібернетики функціонує новостворена кафедра хімії та безпеки життєдіяльності (ХБЖД), до якої увійшли дві кафедри – колишні ХХТ та безпеки життєдіяльності (БЖД). У складі нової кафедри окремо виділено секцію безпеки життєдіяльності. Очолював новостворену кафедру ХБЖД д.х.н., проф. Ранський А. П.

З 02.09.2013 р. наказом ректора ВНТУ № 219 від 04.07.2013 шляхом роз'єднання кафедри ХБЖД в складі Інституту екології та екологічної кібернетики відновлено кафедру хімії та хімічної технології (ХХТ). Очолює кафедру ХХТ д.х.н., проф. Ранський А. П.

Останнє оновлення на Неділя, 24 січня 2016, 11:03