Навчальні та науково-дослідні лабораторії PDF Друк e-mail
Середа, 08 січня 2014, 14:13

До складу виробничих приміщень кафедри хімії та хімічної технології входять навчальні:

Лабораторія загальної хімії (кімната № 1402)

Лабораторія хімії та основ матеріалознавства (кімната № 1403)

Лабораторія загальної хімії (кімната № 1404)

Лабораторія органічної хімії та екології (кімната № 1405)

Лабораторія біогеохімії та аналітичної хімії навколишнього середовища (кімната № 1408)

та науково-дослідні лабораторії:

НДЛ синтезу координаційних сполук (аспірантська, кімната № 1406)

Наково-дослідна лабораторія синтезу координаційних сполук (надалі НДЛ СКС) створена на основі "Положення про організацію науково-технічної діяльності у вищих навчальних закладах ІІІ та ІV рівня акредитації" (наказ № 422 від 01.06.2006 р. МОНУ) з метою одержання нових фундаментальнних наукових результатів, забезпечення якісної підготовки магістрів-науковців та аспірантів у галузі комплексного дослідження комплексоутворення 3d- та 4f-металів з N-, O-, S-вмісними органічними лігандами в водно-органічних та органічних розчинах; розв'язання комплексних задач, що пов'язані із дослідженням фундаментальної залежності "структура-властивості" та отриманням нових матеріалів із заздалегідь запланованими властивостями, а також із використанням отриманих наукових результатів в Україні та на світовому ринку.

Основними завданнями та напрямками роботи НДЛ СКС в галузі наукової та науково-технічної діяльності є:
  • синтез, дослідження хімічних і фізико-хімічних властивостей аліфатичних, ароматичних та гетероциклічних тіоамідів;

• дослідження реакції комплексоутворення 3d- та 4f-металів з N-, О-, S-вмісними органічними лігандами в водно-органічних та органічних розчинниках;

• синтез, дослідження хімічних і фізико-хімічних властивостей гетерометалічних координаційних сполук кобальта, нікелю і міді;

• дослідження складу структури і електричних властивостей продуктів піролізу гетерометалічних координаційних сполук;

• розробка технології отримання високодисперсних керамічних порошків та плівок, вивчення їх електричних властивостей та можливостей практичного використання в електронній техніці;

• дослідження можливого використання синтезованих тіоамідів, їх комплексних сполук, а також гетерополікомплексів в якості нових матеріалів до техніки;

• дослідження тіоамідів та їх комплексних сполук в якості поліфункціональних присадних матеріалів до мастил та індустріальних олив;

• дослідження біологічної активності синтезованих тіоамідів, їх комплексних сполук, інших комплексних сполук, як пестицидних та фармхімпрепаратів;

• забезпечення підготовки бакалаврів, магістрів та аспірантів через існуючу систему ІнМАД на основі отриманих новітніх досягнень при проведенні науково-дослідних робіт;

• раціонального використання наявного науково-дослідного обладнання з метою підвищення науково-технічного потенціалу університету;

• розвиток нових, прогресивних форм науково-технічного співробітництва з академічними (ІГТМ НАНУ, м. Дніпропетровськ), галузевими (УкрНДІ НП "МАСМА", м. Київ) та вищими навчальними закладами України (УДХТУ, м. Дніпропетровськ; ВНМУ, м. Вінниця; ДНТУ, м. Донецьк; ОНУ, м. Одеса) з метою спільного вирішення науково-технічних задач по створенню новітніх технологій в галузі охорони людини та навколишнього середовища;

• розвиток інноваційної діяльності для створення наукоємкої науково-технічної продукції та конкурентоспроможних зразків нової техніки і матеріалів, орієнтованих на ринок високих технологій;

• захист інтелектуальної власності та авторських прав дослідників (патенти, ліцензії) з метою виходу на світовий ринок високотехнологічної продукції;

• модернізація та постійне оновлення експериментально-виробничої бази лабораторії з метою підвищення рівня та ефективності наукових досліджень;

• проведення кон'юктурних досліджень ринку наукових послуг патентно-ліцензійної роботи, а також забезпечення наукових робіт інформацією стосовно майбутньої науково-технічної продукції, що буде створена в лабораторії.

НДЛ технологічних процесів та синтезу напівпродуктів (кімнати № 7110, 7111 та 7113)

Науково-дослідна лабораторія технологічних процесів та синтезу напівпродуктів (надалі НДЛ ТПСН) створена на основі "Положення про організацію наукової, науково-технічної діяльності у вищих навчальних закладах III та IV рівня акредитації" (наказ № 422 від 01.06.2006 р. МОНУ) з метою одержання та практичного використання нових наукових знань в галузі ресурсо- та енергозберігаючих технологій, утилізації та знешкодження відходів промислових виробництв, забезпечення якісної підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації, а також впровадження та використання отриманих результатів та новітніх наукових технологій в Україні та на світовому ринку.
Основними завданнями та напрямками роботи НДЛ ТПСН в галузі наукової та науково-технічної діяльності є:
  • розвиток прикладних досліджень в галузі природничих наук з метою їх подальшого використання для розвитку нанотехнологій і наноматеріалів; технологій по енергозбереженню; раціонального використання природно-ресурсного потенціалу України;
  • розвиток наукового напрямку кафедри ХХТ "Розробка наукових основ ресурсо- та енергозберігаючих технологій утилізації та знешкодження відходів промислових підприємств України";

• розвиток інноваційної діяльності для створення наукоємкої науково-технічної продукції та конкурентноспроможних зразків нової техніки і матеріалів, орієнтованих на ринок високих технологій;

Останнє оновлення на Понеділок, 25 січня 2016, 20:28